Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

GENELKURMAY BAŞKANLIĞINDAN FIRAT KALKANI HAREKATI AÇIKLAMASI

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatında DEAŞ'a ait 228 hedefin imha edildiğini duyurdu.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞINDAN FIRAT KALKANI HAREKATI AÇIKLAMASI

Fırat kalkanı harekatının son durumuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede şöyle denildi:

"Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları'nın, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile planlı ileri harekatı devam etmiş, Suflaniyah meskun mahallinde kontrol sağlanmıştır. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 205 DEAŞ hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak bölgedeki terörist grupların faaliyetleri baskı altına alınmış; DEAŞ mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlarından bir kısmı imha edilmiş, bir kısmı ise kullanılamaz hale getirilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından Bab, Bzagah, Kabbasin güneyi ve Suflaniyah bölgelerinde tespit edilen 19 DEAŞ hedefine yönelik düzenlenen hava harekatı sonucunda, barınma yeri olarak kullanılan 13 bina ve 1 araç imha edilmiştir. Koalisyon hava unsurları tarafından, muhalif unsurlara destek sağlayan unsurlarımızın Tadif ve Bzagah'ta tespit ettiği DEAŞ hedeflerine, yapılan koordinasyon sonucunda 4 hava harekatı düzenlenmiştir. Gün içinde, icra edilen harekat kapsamında tespiti yapılan 23 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiştir. DEAŞ'tan temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından 49 el yapımına imha edilmiş, harekatın başından bugüne kadar çoğu tuzaklanmış 3 bin 14 el yapımı patlayıcı ve 43 mayın kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiştir."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet