Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

2017 AÖF Sınavı Giriş Belgeleri ve Sınav Yerleri Belli Oldu

14 – 15 Ocak tarihinde yapılacak olan 2017 AÖF sınavı giriş belgeleri ve sınav yerleri belli oldu.

2017 AÖF Sınavı Giriş Belgeleri ve Sınav Yerleri Belli Oldu

2017 AÖF FİNAL sınavı giriş belgeleri ve sınav yerleri belli oldu. Sınav giriş belgeleri sadece AÖF resmi internet sitesi üzerinden alınabilecek. Adayların adreslerine sınav giriş belgesi gönderilmeyecek. AÖF sınav giriş yerleri sorgu ekranı girişi için aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra öğrenci girişi seçeneğine tıklayın. Sisteme kayıtlı e-mail adresi veya T.C. Kimlik Numarası ile giriş şifresi bilgilerinizi ilgili alana yazarak 'Oturum Aç' seçeneğine tıklayın.

Sınav yerlerini öğrenmek için tıklayın

Anadolu Üniversitesi 14-15 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek AÖF final sınavı öncesinde adaylara önemli uyarılarda bulundu. İşte o uyarılar.

*Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

*Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

*Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

*Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

*Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

*Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

*Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

*Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

*Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

*Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet