Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

Yaz Saati Uygulaması İçin Önemli Gelişme

Enerji tasarrufu sağlamak için geçilen kalıcı yaz saati uygulamasıyla ilgili şikayetler gelmesi üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı çalışma başlattı.

Yaz Saati Uygulaması İçin Önemli Gelişme

Kalıcı yaz saati uygulamasıyla ilgili şikayetler artınca bakanlık konuyu tekrar görüşme kararı aldı. Son 20 gündür bakanlığa günde ortalama 50’nin üzerinde şikayet geldiği ve bu gelen şikayetlerin derlendiği öğrenildi. Bakanlık yetkilileri yeni uygulamayla elde edilen enerji tasarruf miktarını da araştıracağını bildirdi.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Son günlerde yaz saatinin kalıcı olmasına yönelik sosyal medyada da imza kampanyaları başlatıldı. “Saatler yeniden geri alınsın” başlığı ile imza kampanyası yapıldı. Yetkililer, son 15 gündür uygulamaya yönelik şikayetlerin arttığını belirterek, şimdilik şikayetlerin toplandığını ve konunun değerlendirileceğini kaydettiler. Yetkililer, bakanlık olarak birçok konuda anket düzenlediklerini, bu konuyla ilgili de bir anket çalışması yapılabileceğini, ancak henüz bir karar verilmediğini ifade ettiler. Tasarruf miktarının da ortaya çıkarılarak konunun topluca ele alınacağı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet