Son dönemin en iyi dizileri açıklandı! İşte mutlaka listenize almanız gereken diziler

Bu yıl televizyonda ve farklı dijital platformlarda birbirinden başarılı birçok dizi izleyiciyle buluştu. Yılın henüz ortalarında olsak da bazı yapımlar, şimdiden 2024'ün en iyi dizileri arasında girdi. İşte BBC'nin haberine göre, son dönemin en iyi dizileri...10. 3 Cisim Problemi Ölümcül bir tehditle savaşan beş parlak bilim insanı, doğa kanunları altüst olurken dünyayı sarsacak keşiflere imza atar.  Game of Thrones'un yaratıcıları David Benioff ve DB Weiss'ın imzasını taşıyan dizi, aynı adlı romandan uyarlandı.9. The Regime Mildred Pierce ve Mare Of Easttow dizilerinde rol alan Oscar'lı oyuncu Kate Winslet, The Regime dizisiyle ekranlara döndü. Kadrosunda Hugh Grant, Matthias Schoenaerts ve Andrea Riseborough'nun yer aldığı dizi, Orta Avrupa'da diktatörlükle yönetilen bir hayali ülkenin sarayının duvarları ardında dönenleri anlatıyor.8. Mr. Bates vs the Post Office  Dizi, Post Office kuruluşunun bilgisayar sisteminde meydana gelen bir hata nedeniyle yüzlerce posta müdürü ve postane görevlisinin suçlandığı bir hikayeyi anlatıyor.7. Monsieur Spade Güney Fransa'da emekliliğinin tadını çıkaran Dedektif Sam Spade'in hayatı eski rakibinin geri dönüş söylentileri her şeyi değiştirecektir.6. One Day  Daha önce beyazperdeye de uyarlanan roman, 1980'li yıllarda öğrenciliklerinin son gününde karşılaşan Emma Morley ve Dexter Mayhew'un hayatlarını konu alıyor.5. Ripley Andrew Scott'ın başrolünde yer aldığı dizi,  Patricia Highsmith'ın The Talented Mr. Ripley adlı romanından uyarlandı. Dizide bir dolandırıcı, İtalya'da sıra dışı bir iş alınca zenginlerin ayrıcalıklı dünyasına adım atar.4. Fallout Aynı isimli video oyunundan uyarlanan ve post-apokaliptik bir Amerika'da geçen dizi, oyunun hayranlarından ve seyircilerden tam not aldı.3. Baby Reindeer Popüler dizi, İskoç yazar Richard Gadd'ın kendi hayatından ilhamla yaratıldı. Gadd aynı zamanda dizinin başrolünde oynuyor. Yılın en çok izlenen yapımlarından biri olan Baby Reindeer, yazar ve peşindeki takıntılı hayranını konu alıyor.2. Shogun Japonya'da 1600 yılında geçen dizinin iki sezonunun daha yolda olduğu biliniyor. Dizide, Lord Yoshii Toranaga, yakındaki bir balıkçı köyünde mahsur kalmış gizemli bir Avrupa gemisi bulunduğunda hayatı için savaşmak zorunda kalır.1. True Detective: Night Country HBO imzalı dizinin yeni sezonunda Liz Danvers (Jodie Foster) ve eski ortağı Evangeline Navarro (Kali Reis), kaybolan sekiz erkeğin nasıl ve neden kaybolduğunu araştırıyor.

Son dönemin en iyi dizileri açıklandı! İşte mutlaka listenize almanız gereken diziler
Son dönemin en iyi dizileri açıklandı! İşte mutlaka listenize almanız gereken diziler

Bu yıl televizyonda ve farklı dijital platformlarda birbirinden başarılı birçok dizi izleyiciyle buluştu. Yılın henüz ortalarında olsak da bazı yapımlar, şimdiden 2024'ün en iyi dizileri arasında girdi. İşte BBC'nin haberine göre, son dönemin en iyi dizileri...

10. 3 Cisim Problemi Ölümcül bir tehditle savaşan beş parlak bilim insanı, doğa kanunları altüst olurken dünyayı sarsacak keşiflere imza atar.  Game of Thrones'un yaratıcıları David Benioff ve DB Weiss'ın imzasını taşıyan dizi, aynı adlı romandan uyarlandı.
9. The Regime Mildred Pierce ve Mare Of Easttow dizilerinde rol alan Oscar'lı oyuncu Kate Winslet, The Regime dizisiyle ekranlara döndü. Kadrosunda Hugh Grant, Matthias Schoenaerts ve Andrea Riseborough'nun yer aldığı dizi, Orta Avrupa'da diktatörlükle yönetilen bir hayali ülkenin sarayının duvarları ardında dönenleri anlatıyor.
8. Mr. Bates vs the Post Office  Dizi, Post Office kuruluşunun bilgisayar sisteminde meydana gelen bir hata nedeniyle yüzlerce posta müdürü ve postane görevlisinin suçlandığı bir hikayeyi anlatıyor.
7. Monsieur Spade Güney Fransa'da emekliliğinin tadını çıkaran Dedektif Sam Spade'in hayatı eski rakibinin geri dönüş söylentileri her şeyi değiştirecektir.
6. One Day  Daha önce beyazperdeye de uyarlanan roman, 1980'li yıllarda öğrenciliklerinin son gününde karşılaşan Emma Morley ve Dexter Mayhew'un hayatlarını konu alıyor.
5. Ripley Andrew Scott'ın başrolünde yer aldığı dizi,  Patricia Highsmith'ın The Talented Mr. Ripley adlı romanından uyarlandı. Dizide bir dolandırıcı, İtalya'da sıra dışı bir iş alınca zenginlerin ayrıcalıklı dünyasına adım atar.
4. Fallout Aynı isimli video oyunundan uyarlanan ve post-apokaliptik bir Amerika'da geçen dizi, oyunun hayranlarından ve seyircilerden tam not aldı.
3. Baby Reindeer Popüler dizi, İskoç yazar Richard Gadd'ın kendi hayatından ilhamla yaratıldı. Gadd aynı zamanda dizinin başrolünde oynuyor. Yılın en çok izlenen yapımlarından biri olan Baby Reindeer, yazar ve peşindeki takıntılı hayranını konu alıyor.
2. Shogun Japonya'da 1600 yılında geçen dizinin iki sezonunun daha yolda olduğu biliniyor. Dizide, Lord Yoshii Toranaga, yakındaki bir balıkçı köyünde mahsur kalmış gizemli bir Avrupa gemisi bulunduğunda hayatı için savaşmak zorunda kalır.
1. True Detective: Night Country HBO imzalı dizinin yeni sezonunda Liz Danvers (Jodie Foster) ve eski ortağı Evangeline Navarro (Kali Reis), kaybolan sekiz erkeğin nasıl ve neden kaybolduğunu araştırıyor.