Sanal dünyada dijital ölümsüzlük: Kopyanız kendi ses ve görüntünüzle sevdiklerinizle konuşabilecek

Sanal gerçeklik teknolojisi her geçen gün gelişiyor. Çekya merkezli bir firma kullanıcılarına sanal dünyada dijital ölümsüzlük vaad ediyor. Kişiler yaşarken dijital koplyaları çıkarılan yöntemle, insanlar öldükten sonra bile kendi sesleri ve görüntüleriyle sevdikleriyle sanal dünyada etkileşime geçebilecek.Çekya merkezli bir firma, dijital ölümsüzlük hizmetini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Sanal kopyanız siz öldükten sonra yaşamayı sürdürecek.  Metaverse içinde hizmet veren şirket, kullanıcılara ölümden sonra sevdikleriyle etkileşime girebilecek sanal bir kopya bırakma imkanı sağlayacak. Yapay zeka ile donatılan sistem sayesinde insanların görüntüsü ve sesiyle oluşturulan dijital kopyaları, varlığını sanal gerçeklikte sürdürebilecek.  Sanal dünyanın sakinleri benzer şekilde klonlanmak isteyebileceklerini söylüyor. HENÜZ FİYATI BELLİ DEĞİLHenüz sanal ikiz için fiyat belirlenmiş değil. Teknoloji öngörülemez sorunları da beraberinde getiriyor.  Tüm bu kişisel veriler, kullanıcı vefat ettiğinde kime geçecek? Dijital miras ne şekilde saklanacak? Bu soruların yanı sıra sahtecilik riski de var.  Olası risklerin çözüme kavuşturulması amaçlanırken dijital ikiz hizmetinin sene sonuna kadar piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

Sanal dünyada dijital ölümsüzlük: Kopyanız kendi ses ve görüntünüzle sevdiklerinizle konuşabilecek
Sanal dünyada dijital ölümsüzlük: Kopyanız kendi ses ve görüntünüzle sevdiklerinizle konuşabilecek

Sanal gerçeklik teknolojisi her geçen gün gelişiyor. Çekya merkezli bir firma kullanıcılarına sanal dünyada dijital ölümsüzlük vaad ediyor. Kişiler yaşarken dijital koplyaları çıkarılan yöntemle, insanlar öldükten sonra bile kendi sesleri ve görüntüleriyle sevdikleriyle sanal dünyada etkileşime geçebilecek.

Çekya merkezli bir firma, dijital ölümsüzlük hizmetini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. 

Sanal kopyanız siz öldükten sonra yaşamayı sürdürecek.  Metaverse içinde hizmet veren şirket, kullanıcılara ölümden sonra sevdikleriyle etkileşime girebilecek sanal bir kopya bırakma imkanı sağlayacak. Yapay zeka ile donatılan sistem sayesinde insanların görüntüsü ve sesiyle oluşturulan dijital kopyaları, varlığını sanal gerçeklikte sürdürebilecek. 

Sanal dünyanın sakinleri benzer şekilde klonlanmak isteyebileceklerini söylüyor.

HENÜZ FİYATI BELLİ DEĞİL

Henüz sanal ikiz için fiyat belirlenmiş değil. Teknoloji öngörülemez sorunları da beraberinde getiriyor. 

Tüm bu kişisel veriler, kullanıcı vefat ettiğinde kime geçecek? Dijital miras ne şekilde saklanacak? Bu soruların yanı sıra sahtecilik riski de var. 

Olası risklerin çözüme kavuşturulması amaçlanırken dijital ikiz hizmetinin sene sonuna kadar piyasaya sürülmesi hedefleniyor.