İstanbul'un plajları incelendi: Bazı noktalar alarm veriyor!

Havalar oldukça sıcak seyrederken bunalan birçok kişi serinlemek için denizlere giriyor. Ancak denize girerken dikkat edilmesi gerekiyor. Sağlık Bakanlığı İstanbul'daki plajların temizlik durumlarını inceledi. Bazı noktalar alarm seviyesinde çıktı. Haber: Canan Yıldırım GirginSağlık Bakanlığı '' Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Yüzme Suyu Takip Sistemi'' her sezon yıllık olarak yapılan denize suyu analizlerini açıkladı.İstanbul'da mavi renk yani mükemmel seviyedeki deniz suyuna ulaşmak artık zorlaştı.Florya'daki Güneş Plajı, Riva ve Eyüpsultan'daki Çiftalan plajları kırmızı alarm verirken, Menekşe, Kısırkaya ve Beylikdüzü plajları ise temiz su olarak yetersiz seviyede gözüküyor.Sadece Marmara'da değil Karadeniz'de de durum aynı. Karadeniz kıyısına geçtiğimizde de orada da Kısırkaya ve Çiftalan plajları kirli gözüküyor.İstanbul'da mavi renkte ve denize girmeye uygun olan plajlar ise Şile ve Adalar'da

İstanbul'un plajları incelendi: Bazı noktalar alarm veriyor!
İstanbul'un plajları incelendi: Bazı noktalar alarm veriyor!

Havalar oldukça sıcak seyrederken bunalan birçok kişi serinlemek için denizlere giriyor. Ancak denize girerken dikkat edilmesi gerekiyor. Sağlık Bakanlığı İstanbul'daki plajların temizlik durumlarını inceledi. Bazı noktalar alarm seviyesinde çıktı. Haber: Canan Yıldırım Girgin

Sağlık Bakanlığı '' Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Yüzme Suyu Takip Sistemi'' her sezon yıllık olarak yapılan denize suyu analizlerini açıkladı.
İstanbul'da mavi renk yani mükemmel seviyedeki deniz suyuna ulaşmak artık zorlaştı.
Florya'daki Güneş Plajı, Riva ve Eyüpsultan'daki Çiftalan plajları kırmızı alarm verirken, Menekşe, Kısırkaya ve Beylikdüzü plajları ise temiz su olarak yetersiz seviyede gözüküyor.
Sadece Marmara'da değil Karadeniz'de de durum aynı. Karadeniz kıyısına geçtiğimizde de orada da Kısırkaya ve Çiftalan plajları kirli gözüküyor.
İstanbul'da mavi renkte ve denize girmeye uygun olan plajlar ise Şile ve Adalar'da