TÜGVA'nin düzenledigi "Türkiye Münazara Yarismasi" basladiBerfin Kiraç

TÜGVA'nin düzenledigi "Türkiye Münazara Yarismasi" basladiBerfin Kiraç

ISTANBUL (AA) - Türkiye Gençlik Vakfinin (TÜGVA), gençlerin kendilerini ifade edebilmeleri, fikir üretme ve çözüm bulma yeteneklerinin gelismesi amaciyla düzenledigi "Türkiye Münazara Yarismasi" basladi.

TÜGVA'dan yapilan açiklamaya göre, yarisma, vakfin Lise Koordinatörlügü bünyesinde yeni egitim ögretim döneminin basinda ilan edildi.

TÜGVA Genel Merkezi'ndeki yarisma tanitimina 64 ilden münazara takimi katildi.

Programda konusan TÜGVA Genel Baskani Ibrahim Besinci, yarismayi, gençlerin kendilerine güven ve sorumluluk duygularinin gelismesi, fikir üretme ve çözüm bulma yeteneklerinin desteklenmesi amaciyla düzenlediklerini belirterek, "Kisaca biz ayagi yere saglam basan, klas duruslu, entelektüel gençler yetissin istiyoruz." ifadesini kullandi.

Gazeteci-yazar Yusuf Kaplan ise gençlerin iddialari yoksa rüya göremeyeceklerini kaydederek, "Rüyasini göremedigin bir iddiayi hayata geçiremezsin. Yalnizca iddialarin sahibi kisiler, bu rüyalari ve iddialari hayata geçirme azmi ve cehdi ile yola koyulan öncü nesiller gelecege yürüyebilir, gelecegin yol haritasini hazirlayabilirler. Dünya, çagrisi çagini asan öncü bir nesil bekliyor. Bu nesil Türkiye gençligidir. Yeter ki niyetimiz salih ve sahici olsun. Yeter ki idrakimiz nebevi olsun." degerlendirmesinde bulundu.

"Sözler çarpissin, fikirler yarissin" sloganiyla düzenlenen program kapsaminda önce il ve bölge yarismalari, ardindan Türkiye finali yapilacak.