TAMPF Yönetim Kurulu Baskanligi'na Prof. Dr. Hüseyin Altas seçildiYunus Türk

TAMPF Yönetim Kurulu Baskanligi'na Prof. Dr. Hüseyin Altas seçildiYunus Türk

ISTANBUL (AA) - Türkiye’de organize perakendenin çati kurulusu Türkiye Alisveris Merkezleri Ve Perakendeciler Federasyonu’nun (TAMPF) Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Hüseyin Altas oldu.

TAMPF açiklamasina göre, perakende sektörünün en güçlü aktörlerini bir araya getiren Türkiye Alisveris Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu, 11 Nisan tarihinde altinci seçimli olagan genel kurulunu gerçeklestirdi. Genel merkezde gerçeklestirilen genel kurulda yönetim kurulu baskanligina Prof. Dr. Hüseyin Altas, tüm üyelerin oybirligi ile seçildi.

Açiklamada görüslerine yer verilen Altas, yasanilan deprem felaketi sonrasi milletçe oldukça kritik bir dönemden geçildigini belirterek, "Bu gibi önemli zamanlarda birligi ve beraberligi uyum içinde saglamaya devam ederek, sektörümüz için her konuda dürüst, adil, seffaf ve objektif bir yönetim göstermeye gayret edecegiz." ifadelerini kullandi.

Altas, "TAMPF kuruldugu 2013 yilindan bu zamana dek çatisi altindaki her bir üyesinin birikimi, gücü ve göstermis oldugu birlik ve beraberlikle modern perakendenin üst çati kurulusudur. TAMPF çatisi altinda, ülke ekonomisi ve refah seviyesine katkiyi en zor kosullara ragmen sürdürmeye, modern perakendenin dünyayla yarisan büyüklügünü alisveris merkezlerinin gücü ve isbirligi ile artirmaya, alisveris merkezleri ve perakendeciler olarak, omuz omuza fayda yaratmaya, organize perakendenin en büyük temsilcisi olarak bir arada, uzlasma içinde çalismaya ve ülke ekonomisi için fayda üretmeye devam edecegiz." degerlendirmesinde bulundu.