IDDEF yurt disi kurban hisse bedelini açikladi Elif Küçük

IDDEF yurt disi kurban hisse bedelini açikladi Elif Küçük

ISTANBUL (AA) - Insana Deger Veren Dernekler Federasyonu (IDDEF), vekaletle yurt disi kurban kesim bedelinin, büyükbas hisse kurbanlikta 2 bin 200 lira, küçükbas kurbanlik için 2 bin 500 lira olarak belirlendigini duyurdu.

???????IDDEF'ten yapilan açiklamada, 2023 yili vacip kurban organizasyonunun "Paylas Kurbanini Kardesinle" sloganiyla Afrika, Asya, Ortadogu ve Balkanlar'da 47 ülke, 309 bölgede gerçeklestirilecegi aktarildi.

Kurban etlerinin medrese ögrencilerine, kuraklik, kitlik ve iç savas krizi yasayanlara, mazlum ve magdur kimseler ile ihtiyaç sahiplerine tek tek teslim edilecegi bildirilen açiklamada, sunlar kaydedildi:

"IDDEF, kurban alimlarina ülkelere giden ekiplerince üç ay önceden basladi. Hiçbir araci kurum ile çalismayan, bagisçilarinin kurbanliklarinin alim, kesim ve dagitim islemlerini ilk elden gerçeklestiren IDDEF, hazirliklarini tamamladi. Bagisçilarini SMS yoluyla bilgilendiren ve kurban kesimlerini video kaydina alan IDDEF, kurbanliklari esit bir sekilde pay ederek milyonlarca ihtiyaç sahibine ulastiracak. IDDEF, 2023 yili vekalet yoluyla yurt disi kesim bedelini büyükbas hisse kurbanlikta 2 bin 200 lira, küçükbas kurbanlikta ise 2 bin 500 lira olarak belirledi."

Açiklamada, Federasyonun "www.iddef.org" adli internet sitesi ya da telefon hatti üzerinden, genel merkezi, il ve ilçelerdeki temsilcilikleri ziyaret edilerek yapilabilen bagislarin, Kurban Bayrami'nin ikinci günü saat 18.00'a kadar alinacagi belirtildi.