Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

DİYANET 50 KPSS PUANI İLE 50 MEMUR ALIMI YAPACAK..

Diyanet memur alımlarına devam ediyor..

DİYANET 50 KPSS  PUANI İLE 50 MEMUR ALIMI YAPACAK.. Gündem

Başvuruları adaylar form doldurarak 15 Ocak 2018 mesai bitimine kadar başvuru yapılması gerekmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığına Kamu Personeli Seçme Sınavı 50 puan ve 50 memur alımına başvuracak adaylar Şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Alınacaklar Ankara başkanlığın taşra teşkilatında boş olan müezzin ve kayyım kadrolarına 50 Memur olarak alımları yapılacak.

Başvuracak adaylar başvuru sırasında öğrenim durumlarına göre başvuru yapacaklardır. Kontenjan ve öğrenim durumları şöyle: 15 kişi dört yıllık lisans ilahiyat fakülteleri mezunu, 15 kişi ön lisans mezunu ve 20 kişi imam hatip lise mezunu olmak üzere toplam 50 kişi alacak.

Başvuracak adaylar Kimlik fotokopisi, mezuniyet belgesi ve kpss sonuç belgeleri ile birlikte diyanet işleri başkanlığı internet adresindeki başvuru formu doldurup ikamet ettiği il müftülüğüne şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi diyanet işleri başkanlığı internet adresi duyurular kısmında 18 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan ilanda mevcuttur.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet