Konya Haberler , Haberediyoruz - Konya Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

Konya’da Hayvancılık Sektöründe Örnek Proje

Konya’da Hayvancılık Sektöründe Örnek Proje Güncel

Konya’da elektrik, avize ve fren sistemleri alanındaki işlerine devam eden Özde Grup bünyesine hayvancılık alanını dahil ederek Konya’da örnek projenin temellerini attı.

Özde Tarım ve Hayvancılık adı altında faaliyetlerine başlayacak olan tesislerin temel atma töreni, 07.08.2017 pazartesi günü Konya’nın Sarayönü ilçesi Gözlü kasabasında proje sahibi Ali Taka ve misafirlerin katılımı ile gerçekleştirildi. 2016 Yılında aile şirketi olarak kurulan Özde Grup yönetim kurulu başkanı Ali Taka; Konya’nın ve bölgemizin hayvancılık alanında yeniliklere ve farklılıklara ihtiyacı var, amacımız yeniliklere ayak uydurarak Konya’nın hayvancılık sektöründe daha ileriye gitmesi ve bölgede yaşayan vatandaşlara istihdam sağlamak, olduğunu belirtti. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) hibe desteğini alan Proje ayrıca, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun örnek projeleri arasındaki yerini aldı.

100 büyükbaş ile faaliyete geçecek olan proje 100,000 m² arazi içerisinde 2,500 m² tesis ile son teknoloji ürünlerle donatılacak. 3 ay sonra faaliyete geçecek ve 6 kişiye iş istihdamı sağlayacak proje yenilikçi ve teknolojik yapısı ile Konya’ya bölge hayvancılığına örnek olacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet