Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

İsrail'den Mescid-i Aksa rezilliği !

İsrail, Mescid-i Aksa'da bu hafta 50 yaşının altındaki kişilerin cuma namazına katılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.

İsrail'den Mescid-i Aksa rezilliği !

İsrail'in ambargosunu kaldırmasının ardından, Müslüman cemaat iki hafta sonra dün Mescid-i Aksa'ya girmeye başladı.

Filistinli liderler halkı Mescid-i Aksa'da ibadet etmeye çağırmıştı. Çağrıya uyan halk, ikindi namazını kılmak üzere on gündür ibadete kapalı olan El-Aksa Camisi'ne gitmeye başladı.

İsrail polisi, 14 Temmuz Cuma günü Mescid-i Aksa'da silahlı saldırıda bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi öldürmüştü.

Olayda yaralanan 2 İsrail polisi ise kaldırıldıkları hastanede ölmüştü.

İSRAİL GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ KALDIRMIŞTI

İsrail bir polisin öldürülmesinden sonra Mescid-i Aksa girişlerine koyduğu metal dedektörleri gelen tepkiler üzerine kaldırmış, bunların yerine kapalı devre monitörler koymuştu. Ancak kapalı devre kameralar ve diğer güvenlik önlemleri de tepki alınca İsrail bunları da kaldırdı.

CUMA GÜNÜ EL-AKSA'DA NAMAZ KILINMASI ÇAĞRISI YAPILMIŞTI

El-Aksa'nın idaresinden sorumlu Ürdün'ün Diyanet İşleri yetkilisi Abdül Azim Salhab Kudüs'teki bütün camilerin kapatılması ve Cuma günü El-Aksa'da namaz kılınması çağrısı yapmıştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet