Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

NATO'dan 'Konya' teklifi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Konya'da bulunan Alman askerleriyle görüşmek isteyen Alman milletvekillerinin ziyaretine ilişkin bir öneri sundu.

NATO'dan 'Konya' teklifi

NATO Sözcü Vekili Piers Cazalet tarafından yapılan açıklamada, Stoltenberg'in NATO ile beraber bir parlamenter grubunun Konya üssünü ziyaret etmesini teklif ettiğini belirtti.

Cazalet, Alman askerlerinin Konya'da bulunduğu askeri üste ziyaret gerçekleştirilmesi ile ilgili, Stoltenberg'in Alman ve Türk hükümet temsilcileriyle temasa geçtiğini söyleyerek, herkes için kabul edilebilir bir çözüme en kısa zamanda ulaşmayı umduklarını bildirdi. 

Alman Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri Meclis Grubu Savunma Politikaları Sözcüsü Henning Otte de yazılı açıklamasında, Stoltenberg'in önerisini memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

Otte, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in inisiyatifiyle Alman milletvekillerin NATO üslerini ziyaretine ilişkin konunun iki ülke arasında arasında tamamen çözülmesini arzuladığını söyledi. 
Yeşiller Partisi Meclis Grubu Eşbaşkanı Katrin Göring-Eckardt da Alman Haber Ajansına (DPA) yaptığı açıklamada, bu ziyaretin NATO bünyesinde gerçekleştirilmesinin daha doğru olduğunu söyleyerek, "Bu, Almanya ile Türkiye arasındaki ikili bir konu değil, NATO ve Türkiye arasındaki bir konudur." ifadesini kullandı. 
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet