Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ EL BAB’DA HAVA HAREKATI DÜZENLEDİ

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü DEAŞ’a yönelik düzenlenen hava harekatında 104 hedef imha edildi. 56 terörist öldürüldü.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ EL BAB’DA HAVA HAREKATI DÜZENLEDİ

Genelkurmay Başkanlığından Yapılan Açıklama İse Şu Şekilde

"Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, karadan ve havadan yapılan yoğun ateş desteği ile El Bab'ın DEAŞ terör örgütü mensuplarından temizlenmesine yönelik planlı harekatın icrasına devam edilmiş, iki mahallede daha kontrol sağlanmıştır. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtaları ile 90 DEAŞ terör örgütü hedefine atış yapılarak, barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alınmış; Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından da 14 DEAŞ terör örgütü hedefine yönelik düzenlenen hava harekâtları sonucunda, barınma maksatlı kullanılan 12 bina, bir tünel ve bir bombalı araç imha edilmiştir. Koalisyon güçleri tarafından düzenlenen hava harekatları sonucunda; 11 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, 1 bombalı araç da imha edilmiştir. Yapılan topçu atışları, icra edilen hava harekâtı ve meydana gelen çatışmalarda toplam 56 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet