Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

Uşak Üniversitesi Rektörü FETÖ Soruşturması Kapsamında Tutuklandı

Uşak’ta yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında aralarında Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu toplam 4 kişi tutuklandı.

Uşak Üniversitesi Rektörü FETÖ Soruşturması Kapsamında Tutuklandı

15 Temmuz darbe girişimi kapsamında Uşak’ta FETÖ yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Uşak Üniversitesi yönetim ve çalışanlarına yönelik yaptığı operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, doçent ve yardımcı doçentlerin de bulunduğu toplam 9 kişiyi gözaltına almıştı. Emniyetteki ifadelerin alınmasının ardından mahkemeye çıkarılan Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik, Rektör'ün makam şoförü Oğuz Ceylan, Eski bir dernek başkanı Muhammet Kaya ve yurt çalışanı Mustafa Çınaroğlu olmak üzere toplam 4 kişi "terör örgütüne üye olmak ve yardım etmek suçlarından” tutuklanarak cezaevine gönderildi. 4 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken bir kişide mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet