Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

Konya merkezli 30 ilde FETÖ’nün Mahrem Abileri ’ne Operasyon

Konya’da FETÖ/PDY soruşturmasında Konya merkezli 30 ilde operasyon düzenlendi.

Konya merkezli 30 ilde FETÖ’nün  Mahrem Abileri ’ne Operasyon

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz darbe girişimi ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Konya'da bulunan 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'na bugüne kadar çok sayıda operasyon düzenlendi. Operasyonlarda gözaltına askeri personelden itirafçı olanlar ifadelerinde, örgütün yapılanmasını anlattı. Soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınan ve itirafçı olan askeri personelin verdiği ifadeler ve polisin yaptığı çalışmalar doğrultusunda örgütün Hava Kuvvetleri personelinden sorumlu olan 'Mahrem Abi' olarak nitelendirilen kişiler de tespit edildi. Yapılan tespit ardından Cumhuriyet Savcılığı tarafından 120 kişi hakkında 'Anayasayı ihlal, yasama organını engellemeye teşebbüs, hükümete karşı isyan ve silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından yakalama kararı çıkartıldı.

Polis tarafından yapılan fiziki ve teknik takibin ardından bu sabah operasyon için harekete geçildi. Konya merkezli 30 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda örgütün Hava Kuvvetleri'nin Mahrem Abi'leri gözaltına alınmaya başlandı. Gözaltına alınan Mahrem Abi'ler sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Gözaltı işlemlerinin ise halen devam ettiği bildirildi.

Güncelleme 

Operasyonun devam ettiği ve 30 şüphelinin yakalandığı öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet