Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

Konya'da Şeb-i Arus Töreni Gerçekleşti

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, bu gece sadece Şeb-i Arus için değil, aynı zamanda bütün dünyaya mesaj vermek için toplanıldığını belirtti.

Konya'da Şeb-i Arus Töreni Gerçekleşti

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, bu gece sadece Şeb-i Arus için değil, aynı zamanda bütün dünyaya mesaj vermek için toplanıldığını belirterek, "Bütün dünyaya birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, iyi, güzel ve doğru işler yapma konusundaki kararlılığımızı gösteriyoruz. “dedi.

 

Avcı, Mevlana'nın 743. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi spor Salonu ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Şeb-i Arus törenindeki konuşmasına, Kayseri'deki terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlere rahmet dileyerek başladı.

Terör saldırılarına verilebilecek en güzel cevabın birlik ve beraberlik içinde iyi, güzel ve doğru işler yapmaya devam etmek olduğunun altını çizen Avcı, “Bu gece sadece Şeb-i Arus için değil, aynı zamanda bütün dünyaya mesaj vermek için toplanmış bulunuyoruz. Bütün dünyaya birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, iyi, güzel ve doğru işler yapma konusundaki kararlılığımızı gösteriyoruz. Mevlana'nın öğretisinin özü, özeti ve ruhu da budur. Bu vatana sahip çıkma kararlılığımızı göstermek için birlikteyiz." diye konuştu.

Programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.

Konuşmaların ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu ve sanatçı Ahmet Özhan tarafından Türk Tasavvuf Müziği konseri verildi. Daha sonra araştırmacı Ömer Tuğrul İnançer, Mesnevi'den seçmeler sundu.

Genel sanat yönetmenliğini Yusuf Kayya'nın yaptığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu üyeleri, sema ayin-i şerifi icra etti.

Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AHMET SORGUN, Konya Valisi Yakup Canbolat, bazı milletvekilleri ve bürokratların yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet