Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

FETÖ’cüler Sisi’ye Destek için Mısır’dan İmam Getirmiş

FETÖ/PDY soruşturmasında etkin pişmanlıktan yararlanarak, serbest bırakılan T.M. ifadesinde "Amaç Sisi’nin, iyi birisi olduğu algısı oluşturmaktı" söyledi.

FETÖ’cüler Sisi’ye Destek için Mısır’dan İmam Getirmiş

FETÖ/PDY soruşturmasında etkin pişmanlıktan yararlanarak, serbest bırakılan T.M. ifadesinde "Türkiye’nin tüm illerine Mısır’dan imam getirildi. Amaç Sisi’nin, iyi birisi olduğu algısı’ oluşturmaktı" söyledi.

FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklandıktan sonra etkin pişmanlıktan yararlanarak, serbest bırakılan T.M., FETÖ’nün Malatya’daki yapılanmasıyla ilgili önemli bilgiler verdi. T.M., resmi kuruma müdür yardımcısı olarak atanabilmek için FETÖ’nün Malatya’daki ‘öğretmenlerden sorumlu il imamı U.A.’nın referans olduğunu aktardı. T.M. ifadesinde şunları söyledi: “Mısır’da yapılan darbeden sonra Ramazan ayında FETÖ’nün kendine ait özel okulları, yurtları ve buna benzer yerlerde teravih namazı kılınması için Türkiye’nin tüm illerine Mısır’dan imam getirildi. Bu imamlar sadece Malatya’ya has değil, Türkiye geneline getirilmiştir. Ben bu imamların ‘Sisi’den yana mı, yoksa Mursi’den yana mı olduğunu sorduğumda ‘Sisi’den yana oldukları’ söylendi.

Sonradan gelişen 17 Aralık ve darbe girişimlerinden sonra bu imamların FETÖ’cüler tarafından Türkiye’nin tüm illerini kapsayacak şekilde gönderilmesinin ana sebebinin FETÖ içerisinde bulunan, sempati duyan, gönül veren kişiler üzerinde ‘darbeyi ve darbe yönetiminin, Sisi’nin, iyi birisi olduğu algısı’ oluşturmak olduğunu anladım. Özellikle toplumun ve halkın yönlendirilmesi için bu tip subliminal mesajları ve objeleri profesyonelce kullandıklarını 17 Aralık ve darbe girişimlerinden sonra anladım.” (Gazete habertürk)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet