Bilmediklerinizi Haber Ediyoruz ,Güncel Haberler , Haberediyoruz - Türkiye Haberleri , Son Dakika Haberleri , Yerel Haberler

Açıköğretim Sınav Yerleri ve Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

AÖF sınav yerleri Açık Öğretim Fakültesi resmi sitesinden yayınlandı. Peki AÖF sınav giriş yerleri belgeleri nasıl alınır?

Açıköğretim Sınav Yerleri ve Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

AÖF sınav yerleri Açık Öğretim Fakültesi resmi sitesinden yayınlandı. Peki AÖF sınav giriş yerleri belgeleri nasıl alınır? İşte AÖF sınav yerleri hakkında detaylar ve yapılan açıklamalar.

AÖF güz dönemi ara sınavları için sınav giriş yerleri açıklandı. Binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi 26-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan ara sınavlar için AÖF giriş yerlerini açıkladı. Önlisans ve lisans programlarından birinde uzaktan eğitim gören öğrenciler, sınava girecekleri yerleri öğrenmek ve sınava girerken mutlaka yanlarında bulunması gereken AÖF sınav giriş belgelerini edinmek için sık sık öğrenci otomasyonlarına girmeye çalıştı ve Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesini ziyaret etti. Öğrencilerin arayışları sınava bir haftadan az bir süre kala sonuçlandı ve AÖF sınav yerleri belli oldu.

SINAV YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

AÖF’in ilk sınavı olan güz dönemi ara sınav yerleri ve bina, sınıf ve numara gibi sınav yerlerinin detaylarını içeren AÖF sınav giriş belgesi, Anadolu Üniversitesi’ne bağlı olan öğrenci otomasyonu üzerinden erişime açıldı. Sınav giriş belgeleri “öğrenci otomasyonu” olarak geçen sistem üzerinden öğrenilebiliyor. Öğrencilerin bu sistemden yararlanması için T.C kimlik numarası veya E-mail adresi ile birlikte belirledikleri şifreyi girmesi gerekiyor.

ŞİFRE NASIL ALINIYOR?

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerine pek çok açıdan kolaylık sağlayan ve sınav işlemlerinin sorunsuzca gerçekleşmesine olanak sağlayan “öğrenci otomasyon” sistemine giriş yapmak isteyen her öğrencinin mutlaka şifresinin bulunması gerekiyor. Şifresi olmayan öğrencilerin en yakın Açıköğretim Fakültesi bürolarına başvurması gerekiyor. AÖF sınav yerlerini öğrenciler kendi seçimleri doğrultusunda belirleyebiliyor. Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesinden erişim sağladıkları “Öğrenci Otomasyon Sistemi” sayfasından T.C. kimlik numaraları ve web şifrelerini kullanarak veya AÖF bürolarından sınav merkezi değişikliği yapabiliyorlar.

Aşağıda bulunan linkten sınav giriş belgenizi alabilirsiniz.

https://aof.anadolu.edu.tr/anasayfa/Default.aspx

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet