Hatay'da depremzedeler için psikoterapi merkezi açildi Salim Tas

Hatay'da depremzedeler için psikoterapi merkezi açildi Salim Tas

HATAY (AA) - Kahramanmaras merkezli depremlerden etkilenen Hatay'in Samandag ilçesinde, afetzedelere destek amaciyla psikoterapi merkezi hizmete basladi.

Gönüllü psikoterapist Obengül Ejder öncülügünde Kurtderesi Mahallesi'ndeki 100. Yil Atatürk Egitim Köyü'nde konteyner içerisinde açilan Aya Psikoakademi Psikoterapi Merkezi çocuk ve yetiskinlere hizmet verecek.

Psikoterapist Obengül Ejder, AA muhabirine, Kahramanmaras merkezli depremlerin hemen ardindan meslektaslariyla organize olarak deprem bölgelerinde travma terapisi yaptiklarini söyledi.

Sahada kalici bir yer olmadigindan terapi merkezini açmaya karar verdigini belirten Ejder, bölgeye gelen psikologlarin istemeleri halinde merkezlerinde ücretsiz hizmet verebileceklerini belirtti.

Konteynerden olusan merkezlerinde çocuk oyun terapisi ve yetiskin görüsme odasi bulundugunu aktaran Ejder, merkezinin yapiminda katkisi olan destekçilerine tesekkür etti.

Merkezde gönüllü olarak çalisan psikolog Ali Toprak da çocuklara ve ergenlere psikoterapinin yani sira aile danismanligi hizmeti de vereceklerini kaydetti.