Gezmek için geldikleri Türkiye'de oylarini Sarp Sinir Kapisi'nda kullandilarYusuf Okur- Turla Almanya'dan gelen Serife Kabakçi: - "Ben oyumu tatil sonrasi Almanya'da kullanmayi düsünüyordum. Buraya kismet oldu. Buna çok sevindim"

Gezmek için geldikleri Türkiye'de oylarini Sarp Sinir Kapisi'nda kullandilarYusuf Okur- Turla Almanya'dan gelen Serife Kabakçi:
- "Ben oyumu tatil sonrasi Almanya'da kullanmayi düsünüyordum. Buraya kismet oldu. Buna çok sevindim"

ARTVIN (AA) - Cumhurbaskani ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsaminda Sarp Sinir Kapisi'nda oy verme islemi basladi.

Türkiye-Gürcistan sinirindaki Sarp Sinir Kapisi'ni kullanan yurt disi seçmen kütügüne kayitli vatandaslar, saat 08.00'den itibaren gelen yolcu salonunda kurulan sandikta oy kullandi.

Sinir kapisinda 24 saat esasiyla gerçeklesecek oy kullanma islemi, 14 Mayis Pazar günü saat 17.00'de sona erecek.

Almanya'dan tatil için Türkiye'ye gelen Fatma Akdogan, AA muhabirine, oy kullanmanin vatandaslik görevi oldugunu belirterek, "Gümrükten geçerken oy verme yerini görünce sevindim ve bu hakkimi kullanmak istedim. Yurt disinda yasiyorum ama her zaman oyumu kullaniyorum konsolosluklara gidip." diye konustu.

Almanya'nin Frankfurt kentinde yasadigini dile getiren Akdogan, sunlari kaydetti:

"Ülkemi çok seviyorum ve oy kullandigim için çok sevindim, çok mutluyum. Yurt disinda sorunlarimiz oluyor. Sorunlarimizin çözülmesi için bu hakkimizi kullanmak bizim için çok iyi oluyor. Gümrükte oy kullanma isleminin bugün basladigini biliyordum, Türkiye'ye geçerken de oy kullanma alanina göz gezdirdim ve bu hakkimi kullandim. Seçimler hepimize hayirli olsun, ülkemize güzellikler getirsin insallah."

Turla Almanya'dan gelerek Sarp Sinir Kapisi'nda oy kullanan Serife Kabakçi, "Ben oyumu tatil sonrasi Almanya'da kullanmayi düsünüyordum. Buraya kismet oldu. Buna çok sevindim. Daha önce oy kullanma hakkimi aksatmadan konsolosluklarda kullandim. Ülkemiz için hayirli olur insallah. Bu seçimler insallah Türkiye'ye ugur getirecek." ifadelerini kullandi.

Yurt disi seçmen kütügüne kayitli Songül Demir de gezmek için geldigi Türkiye'de Sarp Sinir Kapisi'nda oyunu kullandigini dile getirerek, sunlari söyledi:

"Daha önce gümrüklerde ve konsolosluklarda oy kullanmistim. Özellikle oy kullanmak için buraya gelmedim, seyahat etmek için gelmistim, sandiklari da görünce oy kullanma islemimi gerçeklestirmek istedim."