Film müzikleri, "Film On The Stage" gösterisinde dans ve orkestrayla birlesecek Ömer Faruk Yildiz

Film müzikleri, "Film On The Stage" gösterisinde dans ve orkestrayla birlesecek Ömer Faruk Yildiz

ISTANBUL (AA) - Dünyaca begenilen filmlerin müzikleri, özgün dans koreografisi ve senfoni orkestrasi esliginde Ankara'da seyirciyle bulusacak.

Netsanat öncülügünde Ankara'daki TED Ata Sahnede 13 Ekim'de ön gösterimi yapilacak "Film On The Stage" gösterisinde çok taninan 18 filmin müzigi, 40 kisilik senfoni orkestrasi, 18 dansçi ve 3 opera sanatçisinin performanslariyla görsel sölene dönüsecek.

Gösteride film müziklerini sef Musa Göçmen esliginde Musa Göç-men Orkestrasi canli olarak yorumlarken sarkilari Melis Kizilaslan, Zeynep Burcu Altinel ve Doruk Ören seslendirecek.

Dans koreografilerini Galip Emre'nin imzasinin tasidigi gösteride kostüm tasarimini Gökçe Sener, isik tasarimini Mustafa Bal, performans yönetmenligini ise Ersin Ayhan ise yapiyor.

Film müzigi, dans ve sinemanin ayni sahnede bulusacagi projenin yapimcisi ve Netsanat Yönetim Kurulu Baskani Cemalettin Kömürcü, 13 Ekim'deki konserle Türkiye turnesine baslayacaklarini, ardindan Avrupa ve Körfez ülkeleri turnesi planladiklarini söyledi.