Bakan Kirisci, ekskavatör kullanan DSI personelinin Dünya Kadinlar Günü'nü kutladiEnes Duran- Deprem bölgesindeki çalismalara katilan Perihan Kaya: - "Depremde, yanginda, selde görev askiyla çalisiyoruz, milletimizin emrindeyiz"

Bakan Kirisci, ekskavatör kullanan DSI personelinin Dünya Kadinlar Günü'nü kutladiEnes Duran- Deprem bölgesindeki çalismalara katilan Perihan Kaya:
- "Depremde, yanginda, selde görev askiyla çalisiyoruz, milletimizin emrindeyiz"

ANKARA (AA) - Tarim ve Orman Bakani Vahit Kirisci, DSI Adana Bölge Müdürlügünde is makineleri sorumlusu olarak görev yapan ve deprem bölgesindeki çalismalara katilan Perihan Kaya'yi arayarak 8 Mart Dünya Kadinlar Günü’nü kutladi.

Bakanliktan yapilan açiklamaya göre, Kirisci, telefon görüsmesinde, Kahramanmaras merkezli depremlerin meydana geldigi 6 Subat’tan itibaren önce Adana'da, son 10 gündür de Hatay'da fedakarca yürüttügü çalismalardan dolayi Kaya'yi tebrik etti.

Kaya nezdinde sahada çalisma yürüten tüm Bakanlik çalisanlarina tesekkürlerini ileten Kirisci, "Sizin gibi bir kardesimizin Bakanligimiz bünyesinde görev almasi ve ekskavatör kullanmasi çok önemli. Bundan dolayi ayrica gurur duyuyorum." degerlendirmesini yapti.

Bakan Kirisci, tüm kadinlarin Dünya Kadinlar Günü'nü kutlayarak, kadinlarin baslarinin taci oldugunu kaydettii. 2014'ten bu yana DSI bünyesinde görev yapan Kaya'nin tarim ve orman ailesine güç ve motivasyon sagladigina dikkati çeken Kirisci, böylesine zorlu bir görevi üstün basari ve gayretle yerine getiren Kaya'nin basarilarinin devamini diledi.

Perihan Kaya da Bakan Kirisci’nin her zaman destegini yanlarinda hissettiklerini dile getirerek, "Bize verdiginiz destek bizi her zaman dimdik ayakta tuttu. Depremde, yanginda, selde görev askiyla çalisiyoruz, milletimizin emrindeyiz. Bir an önce isimizi bitirmek, artik hayati normale döndürmek istiyoruz." ifadesini kullandi.

Vahit Kirisci, Kaya ile telefon görüsmesini sosyal medya hesabinda paylasti.