Afyonkarahisar'da mühimmat deposundaki patlamada sehit olan askerler anildiArif Yavuz

Afyonkarahisar'da mühimmat deposundaki patlamada sehit olan askerler anildiArif Yavuz

AFYONKARAHISAR (AA) - Afyonkarahisar'da Sehit Uzman Çavus Mete Saraç Kislasi'ndaki mühimmat deposunda 2012'de meydana gelen patlamada sehit olan 25 asker için anma töreni düzenlendi.

Kislada basina kapali gerçeklestirilen törende, saygi durusunda bulunuldu, Istiklal Marsi okundu.

Sehitler için Kur'an-i Kerim okundu, dua edildi. Sehit yakinlari, sehitlikteki mezarlara karanfil birakti.

Programa, Ikmal ve Garnizon Komutani Tuggeneral Numan Yöner, Afyonkarahisar Vali Yardimcisi Vekili Harun Resit Han, Belediye Baskani Yardimcisi Baris Dal, Aile ve Sosyal Hizmetler Il Müdürü Sabri Gedikkaya, Il Müftü Yardimcisi Mevlüt Sahiner, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Sehit, Dul ve Yetimleri Dernegi Afyonkarahisar Sube Baskani Ismail Kumartasli, askeri yetkililer, sehit aileleri ve gaziler katildi.

Kumartasli, tören çikisinda gazetecilere yaptigi açiklamada, Afyonkarahisar'da 25 askerin sehit olmasinin çok büyük bir aci oldugunu söyledi.

Bugün 11'inci yilinda sehitlerin anildigini dile getiren Kumartasli, "Afyonkarahisarlilar olarak 11 yildir devletimizin ilgili tüm birimleriyle birlikte sehit ailelerine kucak açtik, sahip çikmaya çalistik. Her yil kisla içerisinde sehitlerimizi aniyoruz. Tüm sehitlerimizin mekani cennet olsun." dedi.

Sehit Tolga Tastan'in babasi Ali Tastan da 11 yil önceki aciyi halen yasadiklarini dile getirdi.

Bugüne kadar sehit evladinin ardindan hiç aglayamadigini aktaran Tastan, "Biz evlatlarimizi göremedik, onlar burada kaldi. Bugün çocuklarimizin anma günü ve onlara Allah'tan rahmet diliyoruz." diye konustu.

Sehit Faruk Ergenç'in babasi Bekir Ergenç ise geride biraktiklari 11 yilda acilarinin ayni oldugunu ifade etti.